TBB Litai Otelde Düğün - 1


Türkiye Barolar Birliği Litai Otel salonlarında yapacağınız kurumsal ve özel faaliyetleriniz için bizi arayabilirsiniz. İnci Davet Organizasyonları (0312) 473 7418

TBB Litai Otel İletişim Bilgileri: Oğuzlar mahallesi, İlhami Soysal sokak No:3 Balgat, Çankaya / ANKARA Tel:(0312) 287 87 90

Videolar için tıklayınız.Fotoğraflarını gördüğünüz organizasyonumuz Barolar Birliği Litai Otel Kongre Salonunda gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 350 kişilik bir düğünümüzdür. Beyaz renk tiffany sandalyelerimizi ve füme renk monoray saten masa örtülerimizi kullandık. Masa ortalarında gümüş renk 3 kollu kristal taşlı ve yine gümüş renk kristal taşlı tepsi model şamdanımızı takım olarak canlı çiçek uygulamalı kullandık. Çiçek renklerimizi mevsime uygun olarak beyaz, pembe, mor gibi renklerden seçtik. Nikah için üç tarafı tül süslemeli oda gazebomuzu ve nikah kürsümüzü hazırladık. Gelin ve Damat yürüme yolu için de içlerinde canlı çiçek ve mum uygulamalı ayaklı kuş kafesi temalı modelimizi hazırladık. Gelin ve Damat için beyaz halımızı da sererek yürüme yolu hazırlığımızı tamamladık.

Salon giriş kapısı yanına bir şeker standı kurduk ve minik kavonozlar içinde el yapımı reçelleri konuklarımıza ikram ettik.

Litai Otel'de gerçekleştirdiğimiz en güzel düğünlerimizden birisinde eksiksiz bir sahne sistemi kurduk ve en başarılı gruplarımızdan birisi sahne aldı. Çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.LİTAİ OTEL'DE DÜĞÜN MAKALE;

GELİNLİK SEÇİMİ:

Sizi daha fazla heyecanlandırmak istemiyoruz ama hayatınızın en pahalı, herkes tarafından ilgiyle bakılacak olan, sizi gecenin prensesi yapacak, her açıdan mükemmel durması gereken kostümünü almak üzeresiniz.

Şüphesiz tüm kızların, çocukluktan itibaren kurdukları hayallerin baş kahramanıdır gelinlik. Küçüklükten itibaren beynin bir köşesinde bir takım modeller tasarlanır, hayaller kurulur. Evlilik günü gelip çattığında hayali kurulan modeller, dergilerde, internette ve modaevlerinde aranır, durulur. Ve işte şu andan itibaren hayallerinizi süsleyen gelinliğinizi seçecek ve en mutlu gecenizde giyeceksiniz. Hazır mısınız?

Her şeyden önce provalarda yanınızda olacak, size fikir ve moral verecek, düğün günü kaprislerinizi ve nazınızı çekebilecek kardeş, abla ya da yakın bir arkadaşınıza karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra kafanızdaki soruların bir kısmını azaltmak için, gelinlik mağazalarında çeşitli modeller deneyerek size ve vücudunuza yakışan modeli tespit edebilirsiniz. Modeller içinde kaybolmamak için kendinizi nasıl bir gelinliğin içinde hayal ediyorsunuz, karar verin.

Mümkünse hafta sonu yerine hafta içi bakının, böylece size yardımcı olacak olan satış görevlisi size daha fazla vakit ayırabilir ve tüm dikkatini size yoğunlaştırabilir. Unutmayın; günümüzde birçok gelinlik mağazası randevu sistemi ile çalışır, önceden arayıp randevu almanız gerekebilir.

Gelinlik seçimi hazırlıkların en keyiflisi ama aynı zamanda en riskli olanıdır. Sayısız provalar ve karar değişiminden sonra, düğüne bir kaç gün kala bitecek olan gelinliğinizin hayalinizdeki gibi olmayacağı, heyecandan verdiğiniz kilolar yüzünden üzerinize istediğiniz gibi oturmayacağı korkusu vardır. Bu tarz son an streslerini yaşamamanız için gelinliğinizi bir hafta kadar önce alacak şekilde yaptırmanızda fayda vardır. Böylece gerekli düzeltmeleri yapabilecek zamana sahip olursunuz.

Gelinliğinizi diktirme haricinde hazır alma şansınız da vardır. Belki de birbirinden güzel ve çekici hazır gelinlikler arasından hayalinizdeki gelinliği kolayca bulacaksınız.

Houte Couture tasarımlara da bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca gelinlikler arasından vücut kusurlarınızı kapatan, boyunuza ve kilonuza gidecek bir modeli seçmelisiniz. Hoşunuza giden, güzel yerlerinizi vurgulamak sizin elinizde; boyun, göğüs ya da sırt dekoltesi gibi. Asla ve asla bir gelinliği başkasının üzerinde güzel durduğu için almamalısınız.

Gelinliklere bakarken; her gelinliğin askıda farklı, üstünüzde farklı durabileceği gerçeğini unutmayın. Cesur olun!

Aynı zamanda hayallerinizdeki gelinlik fiziksel özelliklerinizle ne derece örtüşüyor; bu ayrımı iyi yapın.

Tarz konusu size kalmış; 18.Yüzyılın romatizma ile 21.yüzyılın modern çizgilerinin birbirine karıştığı modeller mi, yoksa egzantrik ve çılgın bir tasarım mı? Yoksa feminen ama klasiğin vazgeçilmez zarafeti veya ille de masumiyet mi?

Gelinliğinizin uzunluğuna da dikkat etmeniz gereken diğer bir konu. Gece boyunca eziyet çekmemek ve en kötüsü takılıp düşmemek için özellikle eteğin ön tarafının yerden azda olsa yukarda olmasına dikkat edin.

Gelinliğinizde doğru model seçimi kadar doğru kumaş seçimi de önemlidir. Yaz aylarında tül, şifon, organze, ipek, tafta gibi rahat hareket edebileceğiniz hafif kumaşları, kışın ise ziberlin, gazar, mikado, saten düşes, saten, krep gibi daha tok ve dolgun duran kumaşları tercih edebilirsiniz.

Düğün mekanınız ve düğününüzün teması da gelinlik seçiminizde etkili olacaktır. Balo salonunda yapacağınız düğünlerde gösterişli, bol taşlı kabarık modeller; kır düğünü veya ev partisi havasındaki düğünlerde ise daha sade, yürümenizi ve hareket kabiliyetinizi kolaylaştıracak modeller seçebilirsiniz.

Kış düğünlerinde havanın soğuk olması sebebiyle gelinlik üstüne alacağınız palto etol veya şal olarak ne giyeceğinize karar verin; hatta modaevinize veya terzinize danışın.

Gelinlik provalarınıza giderken gelin iç çamaşırınızı ve gelin ayakkabınızı yanınızda götürmeyi unutmamalısınız.


Vücut özelliklerinize göre nasıl bir gelinlik modeli seçmeniz gerekiyor; Sizin için bu soruların cevaplarını araştırdık.

Kısa boylulara;
Kısa boylu gelinlerde tek parça modeller tercih edilmelidir. Yukarı kısımda yoğunlaşan ve aşağıya doğru inen işlemeler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bedeniniz 36, 38 i aşmıyorsa, damat adayı ile boy farkınız az ise bazı kabarık modelleri de tercih edebileceğinizi müjdeliyoruz. Ayrıca V yakalı modeller de çok hoş olacaktır. Saç modeli olarak ise topuz yaptırarak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

İri göğüslülere;
İri göğüslüyseniz etek- üst gelinlikleri tercih etmelisiniz. Üstteki bölümde muhakkak askılı model kullanılmalı, eteklerde ise çanak modeli seçilmelidir. Dekolte ve straplez gelinlikler sizin için uygun olmayabilir. Üst kısmı işli, çiçekli modeller sizin için daha uygun olacaktır. Unutmayın iyi bir iç çamaşır yardımı ile ideal görüntüye kavuşabilirsiniz.

Zayıf ve uzun boylulara;
Zayıf ve uzun boylu iseniz istediğiniz her tür modeli seçebilme şansınız oluyor. Seçiminizde ise belirleyici faktör ruh ve hayat tarzınızın öncelikleri olmalıdır. Özellikle kabarık tüllü modeller ile prenses görünümünü yakalayabilirsiniz. İki parçalı modeller sizin için idealdir.

Kalın kollulara;
Uzun kollu veya straplez düz ve taşlı bir beden üstüne, kalın desenli bir dantelden uzun duvak hoş olabilir.

Kalın bellilere;
Tek parçalı gelinlikler veya etek üst olup balenli ve korsajlı uzun gelinlikler tercih edilmelidir.

Çok kilolulara; Tek parçalı ve robadan şifonlar kullanılarak beden ölçüleri kaybedilebilir, kollarda da uzantılar kullanılarak dikkatin farklı bir yere çekilmesi sağlanabilir. Göğüs altından başlayan drapelerle daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek parça gelinlikler sizin için idealdir. Gelinliğinizin süslemelerinde ise daha sade ve küçük objeler kullanarak zarifliği yakalayabilirsiniz.

Gelinlikte takı ihtişamı;
Gelinliğinizin ihtişamını tamamlayan mücevherlerinize karar verirken gelinliğinizin modelini ve yaka şeklini dikkate almalısınız. Kullandığınız takılar gelinliğinizin ihtişamını gölgelememeli, bütünlüğü sağlayıcı olmalıdır. Örneğin beden işlemesinde taş tercih ediliyorsa, gelinliğinize ve size uygun zarif bir pırlanta kolye ve küpeler hoş görünecektir. Özellikle V yaka gelinliklerde dekolteyi pırlantalı bir kolye ile tamamlamak hoş olacaktır. İncinin romantizm etkisi ve zarafeti vazgeçilmezdir.

Gelinliğinizi nasıl saklamalısınız? Düğün sonrasında gelinliğinizi güvendiğiniz bir kuru temizleme firmasına vermelisiniz. Temizlenen gelinliğinizi ters çevirerek kendi özel saklama kılıfında saklayabilirsiniz. Mümkünse saklama kılıfının kumaştan olmasına dikkat ediniz. Naylon veya farklı bir materyal gelinliğinizin hava almasını engelleyerek sararmasına neden olabilir.

Keyifli seçimler... Hiç şüphe yok; hayaller gerçeğe dönüşüyor.


Anahtar kelimeler;

barolar birliği litai otelde düğün, düğün süslemesi, litai otelde düğün süslemesi, litai otel havuz başında düğün organizasyonu, litai otelde düğün organizasyonu, nikah masası süslemesi, ankarada havuz başında düğün organizasyonu, gelin masası hazırlanması, düğün organizasyonu, düğün süsleme fiyatları, ankarada uygun fiyatlar ile düğün organizasyonu, inci organizasyon, ankara organizasyon, gelin yolu süslemesi,litai otelde düğün

 

 

Anasayfa    Biz Kimiz    İletişim    Foto Galeri    Faaliyetlerimiz 1    Faaliyetlerimiz 2     Video Galeri        Copyright © İnci Davet Organizasyon Her Hakkı Saklıdır